Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą skuteczniej nieść pomoc

Środa, 11 września 2013, 9:59
Aktualizacja: 10:06
Autor: red.
Żarów: Będą skuteczniej nieść pomoc
Fot. UM Żarów
Nowy sprzęt do ratowania ofiar wypadków otrzymali strażacy z żarowskiej jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Zestaw hydraulicznych narzędzi, który trafił do druhów w poniedziałek, 9 września kosztował 60 tysięcy złotych. Specjalistyczny sprzęt pozwoli strażakom skuteczniej nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

- Zestaw hydrauliczny narzędzi ratowniczych w systemie jedno wężowym składający się z nożyc, pompy i węża hydraulicznego to sprzęt ciężki, który będzie służył przede wszystkim do działań w zakresie wypadków drogowych. Głównie będzie wykorzystywany przy rozcinaniu blach i podnoszenia zmiażdżonych pojazdów. Na wyposażeniu żarowskiej jednostki znajduje się jeszcze sprzęt lekki, który trafi teraz do druhów z Imbramowic - tłumaczy Michał Domański podinspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowy zestaw ratowniczy został zakupiony ze środków budżetu gminy Żarów i pozyskanych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Dzięki pozyskiwaniu różnych źródeł finansowania jednostki OSP z gminy Żarów wciąż się doposażają. Ten rok również poprawił ich kondycję. Nowe wozy strażackie, walizki specjalistycznych sprzętów i ciągłe doskonalenie druhów to dobry prognostyk na przyszłość - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Po raz pierwszy, nowy sprzęt strażacki będzie użytkowany podczas pokazowej interwencji, którą żarowscy druhowie planują zorganizować już w najbliższych dniach.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group