Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będą szukać skarbów?

Sobota, 8 października 2011, 0:21
Aktualizacja: 0:22
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Będą szukać skarbów?
Fot. użyczone
W połowie października w Świebodzicach rozpoczną się badania archeologiczne w obrębie średniowiecznych murów obronnych miasta, które znajdują się przy ul. Piłsudskiego. Ma to związek z rozpoczęciem w przyszłym roku rewitalizacji tego obszaru. Gmina Świebodzice otrzymała dofinansowanie na ten cel w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta.

Badania będzie prowadził dr Dobiesław Karst. Rekonstrukcja zabytkowych murów obronnych wraz z zagospodarowaniem terenu w rejonie ul. Piłsudskiego została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Zakres tego zadania obejmie rekonstrukcję, konserwacje i nadbudowę zabytkowego odcinka średniowiecznych murów obronnych z rekonstrukcją baszty i wprowadzeniem wejścia na mur oraz zagospodarowanie terenu przyległego. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi rekonstrukcja zabytkowej części miasta oraz zagospodarowanie cennej przestrzeni publicznej w zakresie tkanki urbanistyczno-architektonicznej. W ramach projektu zostaną wykonane zadania: rekonstrukcja zabytkowych murów obronnych, roboty brukarskie, instalacja elementów małej architektury, zieleń. Projekt będzie realizowany w 2012 roku.

(Rzecznik prasowy UM w Świebodzicach Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group