Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą wydawać żywność

Wtorek, 17 września 2013, 12:52
Aktualizacja: 12:54
Autor: red.
Żarów: Będą wydawać żywność
Fot. UM Żarów
Prawie dwanaście ton żywności otrzyma już wkrótce żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Żywność ta trafi do najbardziej potrzebujących i będzie wydawana w żarowskim Parku Miejskim we wtorek, 24 września w godzinach od 9.00 do 15.00.

- Mleko, ser żółty, ser topiony, masło, mąka pszenna, makaron świderki, ryż biały, kasza gryczana, płatki kukurydziane, herbatniki, marchewka z groszkiem, koncentrat pomidorowy, dżem, cukier, klopsy w sosie pomidorowym, mielonka wieprzowa oraz olej rzepakowy to produkty, które zostaną przekazane potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Wszystkie produkty zostaną przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach programu PEAD, czyli Federacji Polskich Banków Żywności - wyjaśnia kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anita Denes-Ziemkiewicz.

Darmowa żywność trafi do osób, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i figurują w rejestrze świadczeniobiorców Ośrodka Pomocy Społecznej. Przekazana zostanie również rodzinom wytypowanym przez poszczególnych sołtysów wsi. - Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej żywność trafi do rodzin, które spełniają określone przepisami kryteria dochodowe. Informację o tym, czy dana rodzina znajduje się na liście upoważniającej do odbioru żywności można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Armii Krajowej 54 w Żarowie, w pokoju nr 3 - dodaje Anita Denes-Ziemkiewicz.

Żywność będzie wydawana po okazaniu dowodu tożsamości, a osoby będące pod wpływem alkoholu nie będą mogły jej otrzymać. Mieszkańcy, którzy otrzymają produkty powinny być zaopatrzone w dowód tożsamości.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group