Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie gruntowny remont biblioteki

Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 12:06
Aktualizacja: 12:10
Autor: red.
Świebodzice: Będzie gruntowny remont biblioteki
Fot. UM Świebodzice
Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach otrzymała dofinansowanie na remont pomieszczeń bibliotecznych, zakup sprzętu i wyposażenia do biblioteki przy ul. Świdnickiej 15. Pieniądze pochodzą z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Instytut Książki, pod nazwą biblioteka+.

- Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy w maju tego roku - mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor MBP w Świebodzicach. - Jest to Program Wieloletni Kultura + Priorytet "Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek". Jego głównym celem jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych, dla których organem założycielskim jest gmina. Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Pozyskane w ten sposób pieniądze to 442 852,00 zł, co stanowi 70 % wartości całej inwestycji. Resztę stanowić będzie wkład własny gminy. Co będzie się działo przy Świdnickiej 15?

- Pieniądze będą przeznaczone na remont kapitalny pomieszczeń biblioteki oraz zakup sprzętu i wyposażenia - mówi Małgorzata Grudzińska. - Prace są zaplanowane na 2014 rok, w terminie od 1 stycznia do 30 września.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich sympatyków i użytkowników biblioteki, mimo niedogodności na jakie będą narażeni w korzystaniu z księgozbioru. Po remoncie biblioteka przywita czytelników zupełnie nowym, przearanżowanym wnętrzem. Będą także nowe regały, meble biblioteczne i sprzęt elektroniczny.

- Obiecujemy, że - mimo remontu - biblioteka będzie czynna, choć nie w miejscu, do którego przyzwyczailiśmy naszych czytelników - dodaje dyrektor MBP. - Księgozbiór będzie dostępny najprawdopodobniej w małym budynku Szkoły Podstawowej nr 3 - tuż obok Oddziału Dziecięcego.

Wniosek do programu biblioteka przygotowała we współpracy z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych UM.

(Agnieszka Bielawska-Pękala UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group