Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie jaśniej i bezpieczniej

Czwartek, 28 sierpnia 2014, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: red.
Świebodzice: Będzie jaśniej i bezpieczniej
Fot. UM Świebodzice
Trzy nowe latarnie uliczne zostały zamontowane na ul. Kamiennogórskiej, od skrzyżowania z ul. Jeleniogórską do skrzyżowania z ul. Złotą w Świebodzicach. To kolejny etap uzupełniania oświetlenia drogowego na terenie gminy, którego efektem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Montaż lamp został przeprowadzony, jako jedno z zadań zgłoszonych w ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy tej części miasta, wykorzystując procedurę budżetu partycypacyjnego, zgłosili potrzebę uzupełnienia oświetlenia w obrębie jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście. Wsłuchując się w głos mieszkańców, zadanie to zostało wprowadzone do planu inwestycyjnego na bieżący rok, a w efekcie wykonane. Koszt wykonania inwestycji wyniósł ok. 35 tys. zł.

Montaż lamp przy ul. Kamiennogórskiej to nie jedyne działania związane z rozbudową i modernizacją oświetlenia, jakie w ostatnim czasie zostały przeprowadzone w Świebodzicach. W ramach umowy serwisowej z firmą Tauron wymienione zostały oprawy lamp na ulicach Wiejskiej, Spacerowej, Różanej, Moniuszki, na osiedlu WSK oraz na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego, Krasickiego i Strzegomskiej.

Jednocześnie informujemy Państwa, że osoby, którą chcą zgłosić propozycję inwestycji w ramach aktualnej edycji budżetu partycypacyjnego mają na to czas do piątku - 29 sierpnia - jeśli chcą skorzystać z formy tradycyjnej, wrzucając zgłoszenie do urny ustawionej w holu ratusza, lub do 31 sierpnia, jeśli skorzystają z drogi elektronicznej. W tym przypadku zgłoszenia należy przesyłać na adres: promocja@swiebodzice.pl.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group