Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będzie kontrola Straży Miejskiej

Czwartek, 16 czerwca 2011, 9:38
Aktualizacja: 9:40
Autor: GrA
Świdnica: Będzie kontrola Straży Miejskiej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W najbliższym czasie świdniccy radni skontrolują Straż Miejską. Taką decyzję radni podjęli na ostatniej sesji Rady Miejskiej. A rola kontrolerów przypadła w udziale członkom Komisji Rozwoju Gospodarki i Infrastruktury.

Na wczorajszym posiedzeniu komisja ustaliła skład kontrolny. W jego szeregach znaleźli się Julita Stefańska-Broda (SLD), Lesław Podgórski (WS),Krzysztof Grudziński (PO) i Rafał Ząbczyk (PO) – Zespół zbierze się po raz pierwszy w piątek przed sesją Rady Miejskiej. Chcemy przedyskutować plan kontroli, tak aby nie odkładać tej decyzji w czasie. Tym bardziej, że od ostatniej Sesji Rady Miasta, która odbyła się pod koniec maja wpłynęła do nas kolejna skarga na działalność Straży – informuje przewodniczący Komisji Rozwoju i Infrastruktury Rafał Ząbczyk.

Zgodnie z decyzją świdnickich radnych kontrola dotyczyć będzie struktury organizacyjnej jednostki, oraz jej finansów. - To są dwa główne punkty na których chcemy się skupić. Bo tak naprawdę od dobrej organizacji i wydatkowania pieniędzy zależy to ile patroli jest na mieście, jak szybko podejmowane są interwencji po zgłoszeniu mieszkańców, oraz to czy nasi strażnicy są dobrze wyposażeni. Tutaj było najwięcej kontrowersji na ostatniej sesji – dodaje Ząbczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group