Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będzie memoriał Bogdana Szymańskiego

Niedziela, 15 września 2013, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: MDvR
Świdnica: Będzie memoriał Bogdana Szymańskiego
Fot. archiwum
Nieżyjącego od dwóch lat świetnego świdnickiego tenisistę będzie wspominała cykliczna impreza. Trwają przygotowania do I Memoriału Bogdana Szymańskiego.

Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji białego sportu w Świdnicy.

– Rozruszał życie na kortach. To on był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od prawie piętnastu lat i organizatorem meczów międzymiastowych i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem – tłumaczy Stanisław Seweryn z Tenis Fan Klub-u, który wspólnie z OSiR-em i Fundacją Wspierania Sportu Łączy Nas Football podjęli się trudów organizacji Memoriału.

Jego pierwszą edycję zaplanowano na niedzielę 22 września (w razie niepogody rezerwowe terminy to 28 lub 29 września). Przewidziano rozgrywki singlowe i deblowe. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia imprezy. Wpisowe – 20 złotych.

Warto nadmienić, że przyjaciele z kortów wspomną Bogdana nie tylko samą grą. Planowana jest również wspólna wizyta uczestników turnieju na cmentarzu oraz złożenie kwiatów na grobie.

(Przemysław Grzyb)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group