Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie poprawka ronda na Strzegomskiej

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 13:20
Autor: red
Świebodzice: Będzie poprawka ronda na Strzegomskiej
Fot. UM Świebodzice
Uszkodzona nawierzchnia ronda na drodze wojewódzkiej Nr 374 będzie naprawiona.

Chodzi o skrzyżowanie okrężne ulic: Strzegomskiej, Łącznej i Wodnej. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przeprowadziła niedawno przegląd tego odcinka miał miejsce kilka dni temu, w ramach gwarancji wykonawca poprawi najbardziej uszkodzony fragment.

W sprawie ronda interweniował w DSDiK burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wiele zgłoszeń napłynęło także do świebodzickiego magistratu od samych mieszkańców miasta.

- Zostały stwierdzone spore ubytki warstwy ścieralnej na szerokości całego ronda na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Strzegomską, a Łączną– mówi Natalia Kita, Kierownik Działu Zarządzania DSDiK we Wrocławiu. – Konieczne będzie sfrezowanie tego odcinka i położenie nowej warstwy.

Komisja dokonująca przeglądu nakazała także m. in. uregulowanie włazów wystających na części jezdni i chodnika w obrębie ul. łącznej, a także usunięcie zastoisk wodnych i uzupełnienie wytartego w wielu miejscach oznakowania poziomego.

Wykonawca jest zobowiązany do usunięcia usterek do dnia 20.05.2017 r.

W ramach kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 374 na jej 1,5-kilometrowym odcinku położonym w granicach Świebodzic wybudowane zostały dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym - jedno przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, drugie - na rzeczonym zjeździe na Olszany. Wartość inwestycji to blisko 10 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group