Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie się działo...

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 7:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Świebodzice: Będzie się działo...
Fot. organizatorzy
Zaczynamy nowy tydzień a wraz z nim zapraszamy na nadchodzące wydarzenia w Świebodzicach.

Dzisiaj, (tj. 8 sierpnia) o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów odbędą się Mistrzostwa Seniorów Gry w Tenisa pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi. Organizatorem wydarzenia jest Aleksander Jermakow Przewodniczący PZERiI.

Z kolei już jutro (9 sierpnia, tj. wtorek) o godz. 15:00 na boisku wielofunkcyjnym na Osiedlu Piastowskim odbędzie się Turniej Siatkówki Drużyn 3-osobowych Open. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 784 338 631. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. To same wydarzenie planuje zorganizować OSiR Świebodzice Spółka z o.o. w dniu: (23 sierpnia, tj. wtorek).

13 sierpnia (sobota) o godz. 10:00 w imieniu Róży Stolarczyk, Świebodziczanki, miłośniczki lokalnej historii serdecznie zapraszamy na spacer historyczny szlakiem świebodzickich zabytków. W spacerze będą uczestniczyli także członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków. Zbiórka uczestników odbędzie się na parkingu, przy ul. Wolności, vis a vis Miejskiego Domu Kultury.

Już teraz warto zarezerwować czas na wyjątkową imprezę, jaką jest Świebodzicka Sztafeta Serc, która odbędzie się 13 sierpnia, w sobotę o godz. 15:00 na Placu Apelowym przy SP nr 2. Impreza ma wyjątkowy charakter, gdyż zorganizowana jest w celu ratowania zdrowia i życia rocznego Antosia ze Świebodzic. Chłopiec ma poważną wadę serca i musi być poddany kolejnej już, tym razem bardzo drogiej operacji. Sztafeta będzie polegała na liczeniu łącznego dystansu, jaki pokonamy na Placu Apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2, spotykamy się na placu za Wodnym Centrum Rekreacji. Imprezę całym sercem wspiera Burmistrz naszego Miasta Paweł Ozga. Jak informują nas organizatorzy Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska oraz Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński każdy uczestnik decyduje jaki dystans pokona, tym samym pomagając. Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku tworząc sztafetę ludzkich serc, tych najwspanialszych serc niosących pomoc. Organizatorami mprezy są: OSiR Świebodzice Spółka z o.o., Klub Senior+ oraz Maciej Więcek.
Zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji: maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy z Klubu Senior + i OSiR Świebodzice Spółka z o.o, m.in. Mateusz Brzuchacz gry i zabawy dla rodzin, loterię fantową, kurs pierwszej pomocy, pomiar cukru, słodkie wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach i Seniorów z Klubu Senior+ oraz naszych cudownych mieszkańców a także słodkości od lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A., a do wypieków będzie serwowana pyszna kawa z Central Park Bistro. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa kreatywności. Ponadto zaplanowane są występy młodzieży i seniorów.

Wraz z Organizatorami są:

Miasto Świebodzice
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach
Klub Senior + w Świebodzicach
Miejski Dom Kultury W Świebodzicach
OSiR Świebodzice Sp z o.o.
Central Park Bistro
Paweł Ozga Burmistrz Miasta Świebodzice
Tobiasz Wysoczański Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice
Sabina Cebula Sekretarz Miasta
Beata Rejek Dyrektor Miejskiego Domu Kultury
Magdalena Pawiłojć Dyrektor Zespołu Szkół w Świebodzicach
Koło Gospodyń Wiejskich Babki z wypiekami Bolesławice
Zespół Szkół Świebodzice

Jeżeli ktoś z Państwa chce dołączyć do nas i pomóc w organizacji tego wydarzenia w jakikolwiek sposób proszony jest o kontakt z Agatą Koperską pod numerem telefonu:

781 234 446.

Ponadto przypominamy, że trwa uruchomiona zbiórka, która zasila środki na operację https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko oraz www.dobryklik.pl/anteksobecki.
W imieniu rodziców serdecznie zapraszamy do wsparcia.

Weekend kończymy Rodzinnym Turniejem Minisiatkówki Plażowej na Basenie Letnim przy ul. Rekreacyjnej.
Zapraszamy serdecznie do udziału w zawodach drużyny 2-osobowe, składające się z rodzica i dziecka w dniu 14 sierpnia (niedziela) od godz. 10:00.
Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 575 404 621 lub mailowo: marketing@osir.swiebodzice.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group