Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Będźmy czujni i pamiętajmy o kilku zasadach

Środa, 11 września 2013, 15:12
Aktualizacja: 15:19
Autor: red.
Region: Będźmy czujni i pamiętajmy o kilku zasadach
Fot. archiwum
Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który z samochodu Opel przez otwartą szybę dokonał kradzieży portfela z dowodem osobistym, kartą bankomatową i pieniędzmi w kwocie 500 złotych.

Kilka dni temu w jednym z lokali 40-letnia mieszkanka Świdnicy pozostawiła torebkę. Po chwili okazało się, iż torebka zniknęła z całą zawartością kluczami od domu, dowodem osobistym, prawem jazdy i telefonem komórkowym.

Zostawiona otwarta szyba w samochodzie, otwarte drzwi od mieszkania, pozostawiony na ladzie sklepowej portfel, otwarta torebka w wózku sklepowym. Przykłady można mnożyć. Będąc w sklepie, restauracji czy też w domu często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a przestępcy tylko czyhają na okazję.

Często nie zwracamy uwagi na zamykanie drzwi wychodząc np wyrzucić śmieci, bo blisko, bo tylko na chwilę. Po powrocie do domu stwierdzamy, że brakuje telefonu, portfela czy innych cennych przedmiotów. Wystarczyło tylko kilka minut by złodziej okradł nasze mieszkanie.

Coraz częściej Policja odnotowuje przypadki kradzieży, które nigdy by się nie zdarzyły, gdybyśmy pamiętali o zamknięciu samochodu, mieszkania, zwracali uwagę na rzeczy osobiste zabierane do restauracji czy dyskotekę.
Niefrasobliwie pozostawiamy na widoku swoje rzeczy osobiste w samochodzie, wyskakując tylko na chwileczkę do sklepu nie zamykając samochodu.

PRZYPOMINAMY

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych zdarzeń świdniccy policjanci przypominają:

- pozostawiając samochód, chociaż na chwilę, pamiętajmy o jego zamknięciu i włączeniu alarmu. Zabierajmy ze sobą panele radiowe, a przede wszystkim dokumenty i pieniądze. Nic tak nie kusi złodzieja jak pozostawione na widocznym miejscu saszetki, torebki czy nesesery,
- wychodząc z mieszkania zamykajmy drzwi,
- nie pozostawiajmy na ladach, bufetach torebek czy portfeli,
- podczas robienia zakupów torebki i portfele trzymajmy przy sobie.

W razie kradzieży nie zwlekajmy z zawiadomieniem o zdarzeniu Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group