Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezdomnych przybywa

Sobota, 26 marca 2022, 13:26
Autor: red
Świdnica: Bezdomnych przybywa
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 18 do 24 marca 2022 roku.

18.03.2022r. godz.5.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na klatce schodowej budynku przy ulicy Franciszkańskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z licznych interwencji bezdomnego Piotra G. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

18.03.2021r. godz.12.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na przystanku przy ulicy Jodłowej. Na miejscu strażnicy zastali tak jak poprzednio Piotra G. Z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu a jego stan i wygląd wskazywał, że koniecznie potrzebuje pomocy medycznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Gdy przybył zespół medyczny mężczyzna doszedł do siebie na tyle, że kategorycznie odmówił przyjęcia pomocy medycznej. Podjęto decyzję o umieszczeniu go do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Strażnicy przewieźli mężczyznę do pogotowia ratunkowego w celu badania lekarskiego, które umożliwi umieszczenie nietrzeźwego w izbie zatrzymań. Niestety stosowne badanie wykonano dopiero tuż po godzinie 18.00. Ostatecznie okazało się, że mężczyzna na tyle wytrzeźwiał, iż zatrzymanie go do wytrzeźwienia nie było już konieczne. Mężczyznę zwolniono, jednak za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

18.03.2022r. godz.19.54 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez grupę młodzieży na skwerze w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który ustalił, że są to osoby pełnoletnie. W jednym przypadku zastosowano pouczenie, w pozostałych strażnicy ukarali sprawców mandatami karnymi.

19.03.2022r. godz.6.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Kopernika. Mężczyzna twierdził, że jego sąsiadka wyrzuca przez okno różnego rodzaju przedmioty. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że kobieta była już w podobnej sytuacji pouczana, dlatego tym razem interwencję zakończono nałożeniem mandatu karnego.

19.03.2021r. godz.8.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z faktem, że obaj panowie byli już karani za podobne wykroczenia tym razem za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

21.03.2021r. godz.19.58 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przed sklepem przy ulicy Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. Kobieta twierdziła, że mężczyzna nie może chodzić i potrzebuje pomocy. Skierowani na miejsce strażnicy zastali na miejscu bezdomnego Piotra G. Mężczyzna stwierdził, że ze względu na chore nogi nie może chodzić i poprosił o przewiezienie do znajomego na ulicę Kanonierską. Mężczyznę przewieziono pod wskazany adres. Piotrowi G. zaproponowano udzielenie pomocy, jednak i tym razem kategorycznie odmówił.

22.03.2021r. godz.12.44 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji publicznej przy ulicy Strzelińskiej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam nietrzeźwego Piotra G. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu a jego ogólny stan wskazywał, iż bezwzględnie wymaga pomocy lekarskiej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało nietrzeźwego do szpitala.

22.03.2021r. godz.12.46 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Zamenhofa. Kobieta prosiła o udzielenie pomocy przez patrol, gdyż jej 86 letnia matka upadła w łazience a ona nie mogła sama jej podnieść. Natychmiast na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Starsza pani szybko znalazła się w łóżku. Kobieta nie odniosła przy upadku żadnych obrażeń.

22.03.2021r. godz.23.56 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji publicznej w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam Piotra G. Mężczyznę dobudzono i zaproponowano mu pomoc – jak zwykle odmówił i opuścił miejsce interwencji.

23.03.2021r. godz.18.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji publicznej w rejonie Placu Wojska Polskiego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam znanego z licznych wcześniejszych interwencji Piotra K . Mężczyzna odmówił przyjęcia oferowanej pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group