Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Bezpieczeństwo publiczne na naradzie sołtysów

Niedziela, 28 kwietnia 2013, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: red.
Gmina Świdnica: Bezpieczeństwo publiczne na naradzie sołtysów
Fot. użyczone
Bezpieczeństwo publiczne było głównym tematem ostatniej narady sołtysów. Podczas spotkania wójt gminy przedstawiła nowego dzielnicowego st. sierż. Krzysztofa Huzara.

Nowy funkcjonariusz zastąpił tym samym dotychczasowego dzielnicowego Mł. Asp. Dawida Wąsowskiego. Rejony służbowe dzielnicowych pozostały bez zmian. Komendę Powiatową Policji w Świdnicy reprezentował nadkomisarz Robert Hamuda. Wśród spraw najczęściej poruszanych przez sołtysów znalazły się akty wandalizmu, a także nadmiernej prędkości na drogach przebiegających przez wsie w gminie Świdnica. Niektóre sołectwa mają już na to receptę. Przykładem jest sołectwo Burkatów, które jako pierwsze w gminie Świdnica postanowiło zamontować monitoring swojej miejscowości. Środki na ten cel pochodziły z funduszu sołeckiego. - Kamery odstraszają wandali, a miejsca które notorycznie były niszczone w ostatnich tygodniach są bezpieczne – mówi Bronisław Dratwa, sołtys wsi Burkatów.

- Przeciwdziałanie aktom wandalizmu i kontrola ruchu drogowego w zakresie przestrzegania prędkości – to z pewnością priorytetowe działania policji - mówił podczas narady sołtysów nadkomisarz Robert Hamuda. - Będziemy podejmować nasze działania wspólnie z gminnym samorządem oraz jednostkami które mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami gminy.

W tym samym dniu, odbyła się pierwsza w gminie Świdnica debata w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań. Na świetlicę w Pszennie przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy spec. ds. prewencji kryminalnej, nadkom. Robert Topolski, nadkomisarz Robert Hamuda oraz dzielnicowi gminy: Adam Kłyszejko i Piotr Kaszubowski.

- Jednym z głównych priorytetów pracy policji na lata 2013-2015 jest rozszerzenie współpracy ze społeczeństwem. Współpraca policji polega między innymi na podejmowaniu interwencji w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców, a dotyczących stwierdzonych nieprawidłowości związanych z problematyką bezpieczeństwa, wskazywaniu miejsc i zjawisk szczególnie niebezpiecznych na terenie osiedli, przeprowadzaniu wizji lokalnych itp. oraz podejmowaniu innych działań ukierunkowanych na poprawę stanu bezpieczeństwa – mówił Robert Hamuda z KPP w Świdnicy.

Obecni na spotkaniu mieszkańcy Pszenna wskazali przede wszystkim potrzebę częstszych patroli miejsc użyteczności publicznej, a także kontrole drogowe pod względem prędkości. Wskazywali także potrzebę umieszczenia fotoradaru na odcinku drogi krajowej, przebiegającej przez miejscowość Pszenno. - Wszystkie te wnioski zostały zanotowane i zostaną niezwłocznie przekazane do realizacji – zapewniał nadkom. Robert Topolski. Kolejna taka debata zostanie zorganizowana w maju br. w Lutomi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group