Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpieczeństwo w zimie

Czwartek, 17 lutego 2022, 7:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Świdnica: Bezpieczeństwo w zimie
Fot. KPP Świdnica
Zima wciąż pozostaje z nami. Niektórzy jeszcze wyjeżdżają w góry lub stoki narciarskie, aby cieszyć się z uroków zimy. Na zbiornikach wodnych widoczny lód kusi nieostrożne osoby do wejścia. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci w czasie zabaw na śniegu i lodzie policjanci świdnickiej komendy spotkali się z maluchami z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek” ze Świdnicy.

funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy, sierż. szt. Michał Rzepecki oraz mł. asp. Magdalena Ząbek spotkali się z przedszkolakami Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek w Świdnicy. W trakcie którego omawiali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku. Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Wskazywali na niewłaściwe zachowania, jak choćby urządzanie kuligów niezgodne z zasadami bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski także ulotki i plakaty w ramach akacji informacyjno edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Policjant sierż. szt. Michał Rzepecki zachęcał także maluchy do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pt. Śnieżny Dekalog” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

W ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 4 marca 2022 r. pracy plastycznej lub max. 60-sekundowego spotu filmowego, promującego bezpieczne uprawianie sportów zimowych, w tym narciarstwo oraz snowboard wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna na adres:

Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Śnieżny Dekalog”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group