Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bezpiecznie podczas świąt na dolnośląskich drogach

Piątek, 27 grudnia 2013, 11:06
Aktualizacja: 11:08
Autor: red.
Dolny Śląsk: Bezpiecznie podczas świąt na dolnośląskich drogach
Fot. KWP Wrocław
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku. Co najważniejsze, nikt w 8 odnotowanych podczas świąt wypadkach, nie zginął. Od wtorku do czwartku, podczas wzmożonych działań pod kryptonimem „Boże Narodzenie”, dolnośląscy policjanci zatrzymali 41 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia minęły na drogach województwa dolnośląskiego bardzo spokojnie. W ciągu trzech dni świąt odnotowano w naszym regionie zaledwie 8 wypadków. W związku z nimi rannych zostało łącznie 11 osób. Co najważniejsze, nikt w tych wpadkach drogowych nie zginął. Niestety mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, policjanci ujawnili i zatrzymali 41 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Brakiem wyobraźni wykazała się m.in. kobieta, którą 25 grudnia br. zatrzymali na drodze krajowej nr 8 policjanci ruchu drogowego komendy powiatowej w Ząbkowicach Śląskich. Podczas kontroli okazało się, że kierująca, u której badanie wykazało ponad pół promila, wiozła trójkę dzieci w wieku 5,6 i 11 lat. Jak ustalili policjanci, dzieci były przewożone bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i fotelików.

Dla porównania, w 2012 r. podczas świąt odnotowano na Dolnym Śląsku 12 wypadków drogowych, w których rannych zostało 16 osób. W ubiegłym roku również nikt w tych wypadkach nie zginął. Policjanci zatrzymali wówczas 35 nietrzeźwych kierujących.

Podczas tegorocznych świąt policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach, przede wszystkim starali się zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących oraz w sytuacjach, gdy wystąpiła taka potrzeba, ułatwić ruch pojazdów na drogach. Służbę w tym czasie na trasach naszego regionu pełniło znacznie więcej patroli oznakowanych, jak i nie oznakowanych, wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości i alkoholu w organizmie.

Działania realizowane były także przy współpracy z funkcjonariuszami innych służb. Policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na:

• prędkość,
• stan trzeźwości kierujących,
• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group