Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bezpieczniej do szkoły

Piątek, 2 maja 2014, 10:55
Aktualizacja: 10:56
Autor: red.
Żarów: Bezpieczniej do szkoły
Fot. UM Żarów
Od kilku tygodni trwają prace remontowe przy budowie nowego chodnika przy ulicy Dworcowej i Wojska Polskiego w Żarowie. To kontynuacja prac, które rozpoczęte zostały pod koniec minionego roku. A wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Żarowa, dla których ten odcinek stanowi główną drogę do szkoły.

- Nowa nawierzchnia chodnikowa powstaje na wysokości od przejazdu kolejowego wzdłuż ulicy Dworcowej oraz na całej długości ulicy Wojska Polskiego, aż do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Łącznie na tym odcinku powstanie 1200 metrów kwadratowych nowego ciągu pieszego z kostki betonowej. Prace wykonują pracownicy robót publicznych i prac interwencyjnych. Remont pochłonie blisko 60 tysięcy złotych - wyjaśnia Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

To również dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, dla których ten odcinek stanowi główną drogę przejścia na osiedle. - Chodnik na tym odcinku jest istotny dla wszystkich mieszkańców naszego osiedla. To dla wielu najmłodszych główna droga do szkoły. Liczymy, że teraz stanie się ona bardziej bezpieczna. Budowa nowego chodnika umożliwi również bezpieczną komunikację innym użytkownikom ruchu pieszego - zaznacza Iwona Nieradka, radna Rady Miejskiej i mieszkanka ulicy Wojska Polskiego w Żarowie.

Nowy ciąg pieszy, który powstaje przy ulicy Dworcowej i Wojska Polskiego w Żarowie wykonany zostanie z kostki betonowej. A całość, od strony jezdni będzie zamknięta betonowym krawężnikiem. Chodnik przy ulicy Dworcowej w znacznej części został już poszerzony pod koniec 2013 roku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group