Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Bezpieczny powrót do szkoły" – spotkania policjntów z najmłodszymi

Piątek, 16 września 2016, 14:18
Autor: red
Świdnica: "Bezpieczny powrót do szkoły" – spotkania policjntów z najmłodszymi
Fot. KPP Świdnica
W ramach realizacji akcji pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły", w dniach 13 i 14 września w Galerii Świdnickiej odbyły się spotkania policjantów świdnickiej jednostki z uczniami miejscowych szkół podstawowych.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali policyjni profilaktycy i edukatorzy z zakresu bezpieczeństwa - aspirant sztabowa Grażyna Działowska i nadkomisarz Robert Topolski.

13 września do Galerii przybyli uczniowie klas od I do III świdnickich szkół podstawowych, z którymi policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Wśród wielu poruszanych kwestii, jedną z ważniejszych wskazówek przekazanych przez policjantów było to, że pomimo "zielonego światła" dla pieszych na sygnalizatorze świetlnym, nie wolno rozpocząć przekraczania jezdni bez upewnienia się, że nie zagraża nam żaden nadjeżdżający pojazd. Najmłodszym uświadomiono, iż na ulicach nie brakuje bowiem tzw. "piratów drogowych", czyli kierowców nieprzestrzegających przepisów.

W drugim dniu wydarzenia policjantka opowiadała słuchaczom o negatywnych zachowaniach uczniów szkół podstawowych, które trafiają na wokandę Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich. Zachowania te można opisać ogólnie, jako przejawy demoralizacji, których kontynuacją nierzadko jest w późniejszym czasie wstąpienie na drogę przestępczą. Są to m. in. wagarowanie, palenie papierosów, udział w bójkach, niszczenie mienia szkoły, czy nie wykonywanie poleceń nauczycieli.

Świdniccy policjanci są wdzięczni Galerii Świdnickiej za zaproszenie na to wydarzenie. Jest to dopiero początek sezonu pogadanek prowadzonych przez policjantów w szkołach różnego szczebla na terenie powiatu świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group