Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Bezpieczny powrót do szkoły” w Galerii Świdnickiej

Środa, 17 września 2014, 9:51
Aktualizacja: 12:42
Autor: red.
Świdnica: „Bezpieczny powrót do szkoły” w Galerii Świdnickiej
Fot. archiwum
Wykłady i zajęcia praktyczne z funkcjonariuszami, motocykle policyjne, komisarz lew, wozy strażackie i specjalny trening samoobrony – takie atrakcje czekały dziś w Galerii Świdnickiej na dzieci ze szkół podstawowych. Łącznie w akcji udział wzięło ponad 200 uczniów.

- Zależało nam na tym by dzieci otrzymały solidną porcję wiedzy przy włączeniu do niej zabawy oraz praktyki. Cieszymy się, że akcja wzbudziła tak duże zainteresowanie i tyle pozytywnych emocji – mówi Beata Moskal-Słaniewska manager ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Podczas trwania akcji, młodzi świdniczanie uczyli się bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Wykłady i konkursy funkcjonariuszy świdnickiej policji dotyczyły zachowania na drodze, ale nie tylko. Uczestnicy dowiadywali się jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz reagować na zagrożenia z nim związane. Podczas trwania akcji dzieci odwiedził również Komisarz Lew.

Podczas zajęć z udziałem funkcjonariuszy KPPSP w Świdnicy, dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie było również okazją do zwiedzania samochodów ratowniczo-gaśniczych, przymierzenia strażackiego hełmu czy też uruchomienia strażackiego węża.

Ponadto, po raz pierwszy w Galerii Świdnickiej dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanych zajęciach z samoobrony Krav Maga Kids, poprowadzonych przez instruktorów z Akademii Obrony Saggita.

Całość została uzupełniona przez konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Galerię Świdnicką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group