Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1309
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Bezpłatna mammografia

Poniedziałek, 7 listopada 2022, 13:44
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Bezpłatna mammografia
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Rak to nie wyrok. Wczesne wykrycie choroby nowotworowej znacznie zwiększa szanse na wyleczenie. Najważniejsza jest profilaktyka. Przypominamy, że już we wtorek, 15 listopada kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Mammobus znajdzie się w tym dniu przy Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania. Można wykonać je bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu tak, aby łatwo można było rozebrać się do pasa.

Przed wizytą należy się zarejestrować pod nr. tel. 68 41 41 411. Rejestracja działa od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 16.00.

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group