Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpłatne wycieczki dla świdnickich seniorów

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 13:54
Autor: red
Świdnica: Bezpłatne wycieczki dla świdnickich seniorów
Fot. organizatorzy
Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) do bezpłatnego uczestnictwa w dwóch wyjazdach – 6 maja do czeskiego Trutnowa oraz 10 maja do Kędzierzyna–Koźla.

Podczas pierwszej wycieczki, wspólnie z seniorami z Kłodzka, Kędzierzyna-Koźla, czeskiej Skalicy, Nachodu i Trutnowa będą mogli uczestniczyć w święcie smoka "Už ho nesou!" - wyjątkowej uroczystości upamiętniającej legendę powstania miasta, której towarzyszyć będzie bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Do Kędzierzyna-Koźla zapraszamy na Piknik Seniora, odbywający się ramach X Miejskich Obchodów Dni Seniora.

Wycieczki organizowane są w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Zapisy na wyjazd do Trutnowa rozpoczynają się już od wtorku, 18 kwietnia, natomiast na wycieczkę do Kędzierzyna-Koźla od piątku, 21 kwietnia. Prowadzić je będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy. Organizator gwarantuje bezpłatny przejazd, ubezpieczenie oraz obiad.
Niezbędne dane do ubezpieczenia i kontaktu:

• imię i nazwisko,
• adres zameldowania,
• PESEL,
• nr telefonu,
• uczestnicy muszą posiadać paszport lub dowód osobisty.

Wyjazd do Trutnowa zaplanowano o godzinie 8.00 w sobotę, 6 maja. Zbiórka na ul. Nauczycielskiej w Świdnicy. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Podkarkonoskiego oraz miasta z przewodnikiem, udział w uroczystościach na trutnowskim rynku.

Wyjazd do Kędzierzyna-Koźla odbędzie się w środę, 10 maja o godzinie 7.00 także z ul. Nauczycielskiej w Świdnicy. Przewidywany powrót do Świdnicy około godziny 20.30. W programie zwiedzanie Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz Kędzierzyna - Koźla z przewodnikiem, udział w polsko - czeskiej biesiadzie integracyjnej przy grillu i wspólnej zabawie z wodzirejem.

Liczba miejsc jest ograniczona - w każdej z wycieczek uczestniczyć może 45 osób - decyduje kolejność zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group