Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Bieg „Tropem Wilczym” po raz drugi w Jaworzynie Śląskiej

Wtorek, 6 marca 2018, 10:58
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2018, 11:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Bieg „Tropem Wilczym” po raz drugi w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W niedzielę 4 marca w ponad 300 miastach w całym kraju, a także w kilkunastu poza jego granicami, już po raz szósty odbyły się okolicznościowe biegi „Tropem Wilczym”.

Data biegu co roku wyznaczana jest na dzień wolny od pracy przypadający najbliżej święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które obchodzone jest 1 marca.

W naszym mieście pobiegliśmy po raz drugi, zachęceni dobrymi wrażeniami z ubiegłorocznej edycji. Chociaż pogoda poprzedzająca dzień biegu nie zachęcała nawet do wyjścia z domu a co dopiero do biegania, to jednak nie zmroziła ona zapału uczestników akcji.

Na starcie biegu pojawiło się około 200 biegaczy, w tym spora grupa dzieci. Nie zabrakło również kibiców, zagrzewających do biegu. Zanim bieg wystartował jego uczestnicy zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Zarówno start, jak i meta biegu wyznaczone zostały na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Dzieci miały do pokonania dystans 400 m., natomiast młodzież i dorośli startowali w biegu głównym na dystansie 1963 m. Długość dystansu do pokonania nawiązuje do roku, w którym stracony został ostatni z żołnierzy, którzy po II Wojnie Światowej nie złożyli broni i pozostali w podziemiu. Tym żołnierzem był Józef Franczak ps. „Lalek”, który w partyzantce walczył łącznie 23 lata (z czego 18 lat po wojnie).

W tego typu wydarzeniach najistotniejszy nie jest wynik, ale sam udział. Dlatego też każdy z biegaczy otrzymał pamiątkową koszulkę i medal za ukończenie biegu. Dodatkowo rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody. Które ufundowali sponsorzy: Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, Restauracja Magnolia Rast, Jako Polska oraz Gmina Jaworzyna Śląska. Serdeczne podziękowania należą się Panom Prezesom ZPS Karolina - Józefowi Dziedzicowi oraz Grzegorzowi Mechla, Panom Pawłowi Bujakowi oraz Jarosławowi Adamczewskiemu a także Panu Tomaszowi Mojsa.

Po zakończeniu biegu, na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci pysznego bigosu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group