Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bieg uliczny, piknik i… II Casting Świdniczki – już za tydzień

Sobota, 21 sierpnia 2010, 11:34
Aktualizacja: 11:37
Autor: KO
Świdnica: Bieg uliczny, piknik i… II Casting Świdniczki – już za tydzień
Fot. Stowarzyszenie na Rzecz Rozkwitu Kreatywności Spring 04
Szykujemy się ostro do drugiego castingu. Tym razem podłączamy się pod wielką imprezę – bieg Świdnicka Piętnastka organizowany przez Świdnicki Klub Biegowy Hermes i piknik rodzinny przygotowany przez stowarzyszenie Spring 04.

Świdnicka Piętnastka to bieg, którego celem jest popularyzacja biegania, ale także popularyzacja samego miasta Świdnica. Biegacze pokażą swoje umiejętności za tydzień – w sobotę, 28 sierpnia. To duże wydarzenie. Ubiegłoroczna impreza zgromadziła 450 zawodników w biegu głównym i ponad 150 osób w biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży (biegi: smerfa, krasnala, skrzata, elfa, juniora, championa).

Stowarzyszenie na Rzecz Rozkwitu Kreatywności Spring 04 na ten dzień szykuje wielki rodzinny piknik. Na terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najwięcej atrakcji będzie czekało na najmłodszych.

Będą stoiska z watą cukrową, goframi i lemoniadą. Będzie można sobie upleść warkoczyki i zrobić dwudniowy tatuaż. Będą stoiska z wyrobami regionalnymi biżuterią, a także z zabawkami i balonami. Swoje usługi oferować będzie wróżka. Dla dzieci zostaną zorganizowane konkursy, a dla całych rodzin – stoiska z profilaktyką zdrowotną. A do tego: pokazy udzielania pierwszej pomocy, pokazy break-dance, kuglarze, strzelnica paintball, kule na wodzie i pokaz psich zaprzęgów.

- Jest możliwość zostawienia dzieci pod naszą opieką w ramach zorganizowanego na tą okoliczność przedszkola! – mówi Marysia Zięba ze Spring 04.

Nasz portal szykuje drugą edycję castingu. Dziewczyny i kobiety prosimy o zgłaszanie się droga mailową (imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy i zdjęcie).

Świdnicka Piętnastka to bieg, którego nie trzeba reklamować. Poprzednia edycja otrzymała od największego portalu o tematyce biegowej w Polsce MaratonyPolskie.pl wyróżnienie, o którym decydowali sami użytkownicy portalu. O stowarzyszeniu Spring 04 już krótko pisaliśmy (w artykule: Wiosenna kreatywność kiełkuje latem). Piknik rodzinny to tylko jeden z wielu pomysłów ludzi związanych ze Świdnicą i Wrocławiem. Większość działań na razie szykują w naszym mieście.

- Powstałą inicjatywa oddolna, żeby się angażować w życie kulturalne i nie tylko, żeby pobudzić kulturalnie miasto - mówi Dariusz Jaros, skarbnik organizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group