Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bilet czasowy, pies i rower – za darmo

Piątek, 31 sierpnia 2018, 11:31
Autor: red
Świebodzice: Bilet czasowy, pies i rower – za darmo
Fot. UM Świebodzice
Od 1 października tego roku obowiązywać będą nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Nowe – oznacza w tym wypadku tańsze i bardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Rada Miejska na sesji w dniu 29 sierpnia jednogłośnie poparła uchwałę o nowych stawkach za przejazdy komunikacją miejską.

Zmiany są istotne. Po pierwsze – wprowadzony zostanie nowy bilet czasowy (60-minutowy). Nie będzie już biletu gminnego i „ustawowego” – tylko jeden, właśnie czasowy, normalny i ulgowy w cenie 2 i 1 zł – ważny przez 60 minut.
- Od nowego roku w naszym mieście będą funkcjonowały przynajmniej dwie linie autobusowe, zatem bilet czasowy pozwoli przesiąść się z jednej linii na drugą bez konieczności ponownego kupowania biletu – mówi Kacper Nogajczyk, prezes ZGK Świebodzice sp. z o.o., która zajmuje się komunikacją miejską.

Mniej zapłacimy także za bilety miesięczne (60 zł 30-dniowy, 30 zł 14-dniowy), a za przewożone autobusem zwierzęta, rowery czy bagaż - nie trzeba będzie w ogóle płacić.

- Po raz kolejny wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy w ankiecie przeprowadzonej kilka miesięcy temu, wyrazili swoje opinie dotyczące tego, jak ma funkcjonować miejska komunikacja. A ma być szybka, docierać w jak największą liczbę miejsc, w jak najkrótszym czasie - i być konkurencyjna finansowo – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Obniżka cen biletów to właśnie nasza odpowiedź na te oczekiwania. Kolejnym krokiem będzie utworzenie dodatkowej lub nawet dwóch linii, które zaczną kursowa od stycznia 2019 r., po zakupie czwartego autobusu Świebodzice mają na ten moment najtańszą komunikację miejską w regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group