Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bili wyjątkowy rekord

Sobota, 22 października 2016, 7:39
Autor: red
Świebodzice: Bili wyjątkowy rekord
Fot. UM Świebodzice
Blisko 50 uczniów niemal ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w mieście przyłączyło się do kolejnej edycji akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji oddechowo – krążeniowej przez jak największą liczbę osób.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja WOŚP.

Koordynatorem świebodzickiego bicia rekordu była jak zawsze nieoceniona szefowa tutejszego Sztabu WOŚP, Zofia Marek. Drużyny spotkały się w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice Sp. z o.o. i punktualnie o 12:00 ruszyły do akcji.

Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego projekt poprzedzony był krótkim przypomnieniem zasad udzielania pierwszej pomocy – choć naszym uczniom są one doskonale znane. Od wielu lat uczniowie świebodzickich szkół uczą się technik udzielania pierwszej pomocy, a dzięki Fundacji do każdej placówki został zakupiony nowoczesny fantom. Nasi młodzi ratownicy, jak się okazało, w zupełności stanęli na wysokości zadania i z wielkim profesjonalizmem udzielali pomocy przez wymagane, zwłaszcza najmłodsze, 7-latki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom akcji, a także gratulujemy umiejętności. W ciągu najbliższych dni Fundacja WOŚP ogłosi, czy rekord został pobity.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group