Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Bocianie gniazdo po remoncie

Poniedziałek, 3 marca 2014, 7:55
Autor: red.
Gniewków: Bocianie gniazdo po remoncie
Fot. UG Dobromierz
W Gniewkowie przy budynku nr 38B przeprowadzono remont komina, na którym znajduje się gniazdo bociana białego. Stan komina był na tyle zły, że gniazdo nie przetrzymałoby kolejnego sezonu lęgowego. W celu pozyskania środków na ten cel gmina Dobromierz wzięła udział w konkursie "Fundusz dla Przyrody", organizowanym przez Fundację "pro Natura" oraz Grupę ENERGA.

W swoich założeniach fundusz ma za zadanie wspierać działania z zakresu czynnej ochrony przyrody, przyczyniając się bezpośrednio do ochrony cennych gatunków. W 2013 r. preferowane były projekty, dotyczące ochrony gniazd bociana białego polegające np. na renowacji gniazd umieszczonych na drzewach, budynkach i słupach wolnostojących (z wyłączeniem czynnych słupów elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych).

Na 18 złożonych wniosków o dofinansowanie realizacji zadań związanych z ochroną przyrody tylko 8 otrzymało dotację, w tym nasza gmina, gdzie na maksymalną kwotę 6000 zł przyznana została nam kwota 5000 zł. Zadanie pn. "Remont komina z bocianim gniazdem" wykonała Firma WYS-EKO z Wałbrzycha.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group