Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1064
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Boisko bez bramek – niebawem przestanie istnieć

Czwartek, 24 lutego 2011, 17:11
Aktualizacja: Piątek, 25 lutego 2011, 4:38
Autor: KO
Świdnica: Boisko bez bramek – niebawem przestanie istnieć
Jeszcze do niedawna na tym boisku swoje mecze rozgrywała Stal Świdnica.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jeszcze wiosną ubiegłego roku na boisku przy ul. Parkowej można było spotkać grającą w piłkę młodzież. Później zorganizowano tu Dni Świdnicy i od tego czasu pograć już nie ma jak, bo bramki zdemontowano. – Modernizacja obecnego boiska nie jest planowana – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Terenem przy ul. Parkowej zarządza OSiR, który ma go przekazać we władanie miasta. Tam, gdzie jest boisko, mają przebiegać sieci zasilające budowaną szkołę specjalną. - Obecne boisko nie jest w najlepszym stanie technicznym, dlatego chcemy wykonać nowe, również z naturalną nawierzchnią - mówi rzecznik magistratu. - Zlokalizowane zostanie w pobliżu obecnego co zostało zapisane w planie zagospodarowania tego terenu.

Szkoła specjalna powstaje u zbiegu ulic Parkowej, Esperantystów, Łącznej i Hetmańskiej, obok nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych – inwestycji powiatowej – staną w przyszłości jednostki miejskie: Szkoła Podstawowa nr 105 i przedszkole integracyjne z centrum multimedialnym, wspólnym obiektem sportowym oraz małym basenem na zajęcia dla dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group