Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komorów: Boisko w Komorowie z nową nawierzchnią

Niedziela, 22 października 2017, 15:14
Autor: red
Komorów: Boisko w Komorowie z nową nawierzchnią
Fot. Gmina Świdnica
Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku nowa nawierzchnia boiska sportowego w Komorowie. Inwestycja realizowana jest w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Jej całkowity koszt szacowany jest na ponad 127 tys zł.

Celem projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Komorów, ich integracja, a także podniesienie atrakcyjności turystycznej miejscowości.
- Dodatkowym atutem jest umożliwienie kontynuacji dziedzictwa kulturowego poprzez poprawę warunków treningowych i meczowych zawodników klubu LKS "Błękitni" Komorów, który funkcjonuje od roku 1950. Wykonanie części prac objętych projektem, polegających na montażu bramek sportowych wykonanych zostanie bezpośrednio przez mieszkańców, co przyczyni się do ich integracji – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Prace na obiekcie sportowym będą realizowane do końca października i związane będą z przebudową boiska wraz z wymianą elementów wyposażenia. Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 127 tys. zł z czego 30 tys. zł to kwota przyznanej dotacji, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wykonawcą prac związanych z przebudową boiska sportowego w Komorowie jest Dabro-Bau Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski.

Na terenie gminy Świdnica znajduje się 27 obiektów sportowych, w tym 2 ze sztuczną nawierzchnią: kompleks ORLIK i przy SP im. M. Kopernika w Pszennie, 2 hale sportowe: w Witoszowie Dolnym i Bystrzycy Górnej, na których funkcjonuje 15 ludowych klubów sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group