Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żelazów: Bój na przyśpiewki

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 11:58
Aktualizacja: 12:12
Autor: red.
Żelazów: Bój na przyśpiewki
Fot. UM Strzegom
Żelazów i Żółkiewka rozegrały Turniej o Puchar Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Moniki Wielichowskiej. Kolejna udana impreza, jaką przygotowali mieszkańcy Żelazowa zgromadziła tłumy z okolicznych miejscowości, a także gości z ościennych powiatów. Smaczne jedzenie, fajna muzyka i miła, przyjazna atmosfera pozwoliły na znakomitą integrację mieszkańców dwóch wsi.

Organizacyjnie Sołtysowi i Radzie Sołeckiej pomogli pracownicy Strzegomskiego Centrum Kultury oraz, jak zawsze niezawodni druhowie z OSP Żelazów. Tę i podobne imprezy finansuje Gmina Strzegom przy wsparciu mieszkańców i sponsorów. Dzięki uprzejmości Państwa Gillmaier turniej odbył się na hipodromie w Żelazowie.

Dmuchane zamki, trampolina, gry i zabawy to niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci. Właściciele szkółki jeździeckiej "Hipologia Strzegom Stajnia Żelazów" Państwo Magdalena i Mariusz Kleniuk udostępnili dla najmłodszych kucyki. Bractwo Joannitów przygotowało turniej rycerski. Pokaz ZUMBY rozgrzał widownię i zachęcił do wspólnego tańca.

Gospodynie z obu wsi wykazały się kunsztem cukierniczym. Jury w składzie: radna Jadwiga Wróblewska oraz panie Dorota Piech i Leokadia Okruta miały trudna decyzję w ocenie ciast. Po długiej naradzie wygrało rafaello z jabłkami Pani Teresy Makuch. Zachwycały zdrowe sery z gospodarstwa "Jaśkowe Kozy" w Żółkiewce.

Bractwo rycerskie przeprowadziło konkurs łuczniczy w którym niebywałe umiejętności pokazał Robin Hood z Żelazowa - Mariusz Głąbiała. Szycie guzików na czas utrudniły paniom, Sylwii Tomczak z Żółkiewki i Annie Giera z Żelazowa, stalowe rękawice. Paweł Kuriata z Żelazowa i Mariusz Dejewski z Żółkiewki biegali na czas ubrani w ciężkie zbroje. Zaciętą walkę pokazały jak zwykle panie tym razem walczyły na przyśpiewki ludowe ułożone o mieszkańcach i walorach swoich miejscowości.

W dwóch z 4 konkurencji turnieju wygrali gospodarze, dwie rozgrywki okazały się remisem. Suma summarum wygrał Żelazów. Puchar w imieniu Pani Poseł Moniki Wielichowskiej wręczył Zastępca Burmistrza Wiesław Witkowski. W zabawie brali udział zaprzyjaźnieni z mieszkańcami Robert Wójtowicz - Radny Powiatu Świdnickiego oraz Jadwiga Wróblewska i Tomasz Marczak - Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu, Iwona Zabawa Budziszyn - Sekretarz Gminy a zarazem mieszkanka Żółkiewki.

(Organizatorzy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group