Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Bookcrossing w PSP nr 2

Poniedziałek, 14 października 2019, 15:14
Autor: red
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu ruszyła akcja bookcrossingu, czyli akcja "Uwolnij książkę", która jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r., wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

- Zasady naszej akcji: PODZIEL SIĘ! Przynieś do szkoły przeczytane już książki, odłóż na półkę, która znajduje się na parterze w holu szkoły. Pamiętaj! Jeśli zostawiasz książkę, wiedz, że jest ona darem dla innych, zareklamuj ją dalej. POLEĆ swoim znajomym książki, które zostawiłeś/aś! KORZYSTAJ ze zbiorów naszej BiblioPrzestrzeni na przerwach, przed lekcjami, po lekcjach! CZYTAJ na terenie naszej szkoły albo weź książkę ze sobą do domu i oddaj po przeczytaniu, bez konieczności rejestracji w systemie naszej biblioteki. PAMIĘTAJ o potrzebach innych, oni też chcą korzystać z naszej szkolnej BiblioPrzestrzeni. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż 1 książkę. DZIEL SIĘ Z NAMI OPINIAMI! Jeśli chcesz, wyraź swoją opinię o przeczytanej książce wewnątrz niej dla następnego BiblioSpoko Miłośnika.

SZANUJ! Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość. UWALNIAJ PROMUJ INSPIRUJ Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania! Niech BiblioSzaleństwo trwa! Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji także rodziców uczniów PSP nr 2 - informują organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group