Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: „Boże Narodzenie” na dolnośląskich drogach

Sobota, 22 grudnia 2012, 13:42
Aktualizacja: 13:44
Autor: red.
Dolny Śląsk: „Boże Narodzenie” na dolnośląskich drogach
Fot. archiwum
W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze od 21 grudnia rozpoczęli na drogach województwa dolnośląskiego działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”, które potrwają do 26 grudnia 2012 roku. W tym okresie należy spodziewać się zwiększonej ilości samochodów na drogach, gdyż dla wielu osób święta, to także okazja do wyjazdu z domu i odwiedzenia najbliższych czy znajomych.

Policjanci przede wszystkim będą starali się zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych oraz w sytuacjach, gdy będzie taka potrzeba, ułatwić ruch pojazdów na drogach. Służbę w tym czasie na trasach naszego regionu pełnić będą patrole oznakowane, jak i nie oznakowane wyposażone w urządzenia do pomiaru prędkości i alkoholu w organizmie. Działania odbędą się także przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

• prędkość,
• stan trzeźwości kierujących,
• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,
• stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy także o właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas naszej nieobecności. Przy okazji apelujemy do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy o to, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się. Tym, których czeka dalsza droga, doradzamy częstsze postoje i odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych. Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol, nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem.

Ciesząc się świąteczna atmosferą często zapomina się o przestrzeganiu podstawowych, elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. Należy jednak pamiętać, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek, rozwaga oraz wyobraźnia zabrana ze sobą w podróż.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group