Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa basenu na finiszu

Niedziela, 24 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Budowa basenu na finiszu
Fot. www.um.zarow.pl
Wygląda na to, że już za kilka miesięcy Żarowianie będą mogli korzystać z wodnych atrakcji, których nie zabraknie na żarowskim basenie. Budowa pływalni zmierza już ku końcowi. Przed ekipą budowlaną jeszcze tylko prace wykończeniowe, które obecnie trwają wewnątrz budynku basenowego.

I najważniejsze, montaż specjalistycznych urządzeń wodnych, który prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec lutego. Dziś to nie to samo miejsce, co przed kilkoma miesiącami. Robi wielkie wrażenie. - Główne prace budowlane mamy już dawno za sobą. W tej chwili podwieszamy sufit na hali basenowej, a w następnej kolejności ekipa budowlana pracować będzie przy sufitach w pomieszczaniach sanitarnych, szatni i głównym holu. W podziemiach budynku basenowego zostało jak dotąd wykonanych najwięcej prac, związanych z technologią basenową i węzła cieplnego, który także został już zainstalowany. Gotowa też jest sauna i łaźnia parowa, z których niebawem będą korzystać mieszkańcy. Planujemy zakończyć prace budowlane pod koniec marca, aby w następnej kolejności przystąpić do procedury odbiorowej i uruchomienia obiektu - wyjaśnia Arkadiusz Szul z firmy Saltex Europa.

Inwestycja warta jest ponad 9 milionów złotych, współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury w wysokości 2,5 miliona złotych ma stać się nie lada atrakcją dla mieszkańców gminy Żarów, a zapewne i okolicznych miejscowości. Obecnie prace budowlane obiektu są już na tyle zaawansowane, że śmiało można mówić o zakończeniu inwestycji w pierwszym kwartale 2016 roku. - Z atrakcji wodnych korzystać będą nie tylko dorośli mieszkańcy naszej gminy. W projekcie uwzględniliśmy również atrakcje dla najmłodszych i tych, którzy dopiero co rozpoczną naukę pływania. Nie zabraknie oczywiście zjeżdżalni i typowych elementów basenowych, jak jacuzzi, wanna z hydromasażem czy sauna. To wszystko już niebawem czekać będzie na wszystkich, którzy będą tutaj spędzać swój wolny czas - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wygląd zmieni również plac przed budynkiem basenowym. Część tego terenu ma zostać zagospodarowana na parkingi, nowe ciągi piesze i zieleń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group