Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa ścieżek rowerowych na finiszu

Środa, 1 sierpnia 2018, 13:24
Autor: red
Żarów: Budowa ścieżek rowerowych na finiszu
Fot. UM Żarów
Na terenie miasta powstają kolejne ścieżki rowerowe. Prace remontowe realizowane są teraz przy ulicy Chrobrego w Żarowie oraz na odcinku przed wjazdem w kierunku Mrowin.

Pozostałe drogi dla rowerzystów wraz z chodnikami, parkingami i oświetleniem na terenie miasta są już gotowe i udostępnione naszym mieszkańcom. Wszystkie ścieżki rowerowe będą odpowiednio oznakowane, ale to zadanie zostanie zrealizowane po zakończeniu wszystkich prac budowlanych.

Wraz z budową nowej drogi rowerowej przy wjeździe w kierunku Mrowin trwa także wymiana starej kanalizacji. Jest to dodatkowe zadanie inwestycyjne realizowane ze środków budżetu gminy Żarów.
- Wykonawca zadania trafił w tym miejscu na starą betonową kanalizację, która prawdopodobnie pamięta czasy funkcjonowania kopalni w latach 80-tych. Kanalizacja nie funkcjonowała już prawidłowo. Była uszkodzona i nie było możliwe wybudowanie na uszkodzonej kanalizacji ścieżki rowerowej, stąd też decyzja moja i Rady Miejskiej o przeznaczeniu środków finansowych na wymianę na nową sprawną kanalizację, żeby była bezpieczna przede wszystkim dla użytkowników tego terenu. Pierwotnie budowa ścieżek rowerowych na terenie Żarowa miała się zakończyć w sierpniu, ale z uwagi na tę inwestycję musimy jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Planujemy do końca września udostępnić rowerzystom już wszystkie ścieżki rowerowe - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Projekt budowy nowych dróg dla rowerzystów jest realizowany w ramach dużego zadania inwestycyjnego "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów", które obejmowało także przebudowę głównego skrzyżowania i budowę ronda. Wartość całej inwestycji to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group