Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Budowa świetlic na półmetku

Środa, 19 listopada 2014, 11:32
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Gmina Żarów: Budowa świetlic na półmetku
Fot. UM Żarów
Budowa świetlic środowiskowych w Zastrużu i Mrowinach znacznie przyspieszyła. Choć do końcowego efektu zostało jeszcze trochę pracy, plac budowy zmienia się z dnia na dzień. Świetlice, w zasadzie pełnić mają funkcję obiektów przeznaczonych do zajęć z wychowania fizycznego, ale już dziś wiadomo, że odbywać się tam będą zajęcia pozalekcyjne i spotkania kółek zainteresowań.

- Niewykluczone, że mieszkańcy będą chcieli zagospodarować nowy obiekt również na różnego rodzaju cykliczne spotkania i uroczystości. Ważne, że najmłodsi będą mogli korzystać z pełnowymiarowego obiektu sportowego. Takiego w Mrowinach brakowało - mówi Roman Konieczny, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Budowa nowych świetlic środowiskowych kosztować będzie ponad 800 tysięcy złotych. Zgodnie z zapewnieniami firmy wykonawczej, niebawem mają się rozpocząć prace wewnątrz obiektów. - Będą to typowe obiekty wielofunkcyjne. Najmłodsi nie mogą się już doczekać, kiedy zajęcia rozpoczną się właśnie w tym nowym budynku. Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej - dodaje burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z podpisaną umową, nowe obiekty mają być gotowe do końca tego roku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group