Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa w trakcie realizacji

Niedziela, 21 kwietnia 2024, 13:25
Autor: red
Żarów: Budowa w trakcie realizacji
Fot. UM Żarów
Kontynuujemy prace przy budowie bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie naszego miasta. Zakończyła się już budowa chodnika i przejścia pieszo–rowerowego przy ul. Armii Krajowej w Żarowie, w następnym etapie przejścia będą również doświetlone i oznakowane.

W tej chwili roboty prowadzone są przy ul. Piastowskiej, gdzie oprócz bezpiecznego przejścia dla pieszych powstanie także zatoka autobusowa. Inwestycje realizowane są w ramach zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i współfinansowane z pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Inwestycje będą miały znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach. Mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych będą mogli w bezpieczny sposób przejść w stronę cmentarza, a dzięki chodnikowi od stacji paliw w kierunku Bożanowa będzie możliwość bezpiecznego dotarcia do firm handlowo-usługowych, mechanika samochodowego, myjni restauracji oraz paczkomatu, które znajdują się właśnie w tej części miasta. Przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie na ul. Piastowskiej natomiast budujemy bezpieczne przejście dla pieszych oraz zatokę autobusową. Zależy nam, aby zapewnić bezpieczny dojazd i wyjazd dzieciom, które dojeżdżają do placówki – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Budowa bezpiecznego przejścia pieszo-rowerowego wraz z budową chodnika przy ul. Armii Krajowej kosztować będzie 341.807,50 złotych, kwota pozyskanego dofinansowania wynosi 273.446,00 złotych. Koszt budowy przejścia dla pieszych wraz z zatoką przystankową przy Szkole Podstawowej w Żarowie w obrębie skrzyżowań drogi gminnej ul. Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej oraz Alei Złotych Dębów wynosi 558.236,50 zł, dofinansowanie 446.589,20 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group