Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Budują centrum w Jaroszowie

Środa, 24 stycznia 2018, 13:56
Autor: red
Jaroszów: Budują centrum w Jaroszowie
Fot. UM Strzegom
Znamy już wykonawcę budowy Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów – budynku wielofunkcyjnego ze świetlicą w Jaroszowie.

Będzie nim konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane INTRABUD Sp. z o. o. ze Świebodzic oraz KMB Budownictwo Sp. z o. o. ze Świebodzic, wyłonione w przetargu. Koszt inwestycji wynosi ok. 4,6 mln zł. Obiekt ma powstać do końca kwietnia 2019 r.

Dla społeczności wsi Jaroszów jest to historyczny moment, bowiem mieszkańcy czekali na tę chwilę ponad 70 lat. - W największym sołectwie gminy Strzegom nie było dotąd miejsca, w którym mogłyby się odbywać różne spotkania. Teraz to się zmieni. Nasze marzenia w końcu się urzeczywistniają - mówi Krystyna Lewicka, radna z Jaroszowa.

Prace ruszą lada dzień. Budynek będzie jednopiętrowy (dwie kondygnacje). Na parterze będzie mieściła się remiza strażacka OSP Jaroszów tj. garaże, warsztat, magazyn, biuro i zaplecze socjalne oraz główna sala świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem kuchennym i socjalnym. Na pierwszym piętrze znajdzie się biblioteka z czytelnią, Punkt Opieki Społecznej, Punkt Informacji Kryzysowej i tzw. sala integracji wiejskiej. W budynku będzie winda dla osób niepełnosprawnych i na zewnątrz miejsca parkingowe.

Władze Strzegomia niezmiernie się cieszą z faktu powstania centrum aktywności w Jaroszowie. - Budynek ma bardzo dobrą lokalizację. Będzie mieścił się w okolicach szkoły i boiska Orlik. W ten sposób powstanie duży kompleks dla mieszkańców Jaroszowa, który będzie się ładnie komponował z otoczeniem - podkreśla burmistrz Zbigniew Suchyta.
- Dziękuję mieszkańcom Jaroszowa, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w projektowaniu tego budynku, jak również radnym za wszelką pomoc. To będzie jedna z największych inwestycji w całej gminie w dwóch najbliższych latach. Dodam, że to nie jedyna znaczące remonty w Jaroszowie. Aktualnie trwa przebudowa budynku komunalnego na mieszkania socjalne na terenie jaroszowskich Hoteli, a już wkrótce rozpocznie się termomodernizacja przedszkola w Jaroszowie. Mam nadzieję, że jaroszowianie będą usatysfakcjonowani - dodaje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group