Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierzków: Budują chodnik w Dzierzkowie

Piątek, 26 sierpnia 2016, 9:56
Autor: red
Dzierzków: Budują chodnik w Dzierzkowie
Fot. UG Dobromierz
W połowie lipca wójt Jerzy Ulbin podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie otrzymania pomocy finansowej w ramach konkursu ,,Odnowa Dolnośląskiej Wsi” na zadanie pn. "Przebudowa chodnika do świetlicy wiejskiej, placu zabaw i boiska w Dzierzkowie wraz z oświetleniem solarnym”.

Prace przy świetlicy wiejskiej rozpoczęły się 17 sierpnia i obejmują: wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym, położenie nawierzchni z kostki brukowej na podsypce z piasku, wykonanie krawężników bocznych z kostki kamiennej oraz dostawę wraz z montażem na poboczu powstałego chodnika 3 sztuk słupów oświetlenia – lamp solarnych.

Teren przy świetlicy w Dzierzkowie stanowi centrum rekreacyjne miejscowości, w którym organizowane są różnorodne imprezy i spotkania mieszkańców. Z całej infrastruktury towarzyszącej najczęściej korzystają najmłodsi dzierzkowianie, a realizowane zadanie z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Termin zakończenia całości prac ustalono do końca września br. Koszt inwestycji to ponad 40 tys. zł, z czego 50% stanowić będzie dotacja celowa z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group