Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Budynek do rozbiórki?

Piątek, 5 marca 2021, 15:06
Autor: red
Pastuchów: Budynek do rozbiórki?
Fot. OSP Pastuchów
Komisja zdecyduje, co dalej z budynkiem w Pastuchowie.

Zgłoszenie o osuwaniu się ściany straż pożarna otrzymała w sobotę tuż po godz. 16.00. Na miejscu zjawiły się trzy jednostki straży, inspektor nadzoru budowlanego, burmistrz gminy Jaworzyna Śląska Grzegorz Grzegorzewicz oraz zarządca budynku. W ciągu kilku godzin, mimo prac zabezpieczających konstrukcję, ściana runęła całkowicie. Nikt nie ucierpiał, natomiast dwie z pięciu rodzin zamieszkujących budynek musiało opuścić swoje lokale. Mieszkańcy schronienie znaleźli u najbliższych.

W poniedziałek 1 marca pracę rozpoczęła komisja powołana przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Od jej ustaleń będzie zależeć, czy budynek nadaje się do remontu, czy konieczna będzie jego rozbiórka.
– Po zakończeniu prac komisji organ nadzoru budowlanego niezwłocznie wyda decyzję określającą zakres i termin wykonania niezbędnych robót w celu uporządkowania terenu katastrofy i zabezpieczenia obiektu budowlanego do czasu wykonania robót doprowadzających obiekt do stanu właściwego – informuje Barbara Rajca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Pierwsze decyzje odnośnie prac zabezpieczających teren powinny zapaść jeszcze w tym tygodniu. – Czekamy na opinię komisji i zdecydujemy, w jaki sposób możemy wesprzeć poszkodowane rodziny. Czy będzie to mieszkanie socjalne, czy inna forma pomocy, zobaczymy – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group