Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Budynek odzyskał świetność

Środa, 3 września 2014, 11:26
Aktualizacja: 12:30
Autor: red.
Świebodzice: Budynek odzyskał świetność
Fot. UM Świebodzice
Jeszcze niedawno był jednym z najbardziej zniszczonych budynków mieszkalnych w Świebodzicach. Jego stan był na tyle zły, że rozważano nawet rozbiórkę. Dzięki wysiłkowi Gminy i konsekwentnie realizowanemu planowi remontowemu udało się go jednak uratować i dziś prezentuje się wyśmienicie.

Znajdujący się pod administracją Miejskiego Zarządu Nieruchomości budynek przy ul. Ciernie 14, na rogu z ul. Zieloną, od dawna był przedmiotem wielu analiz. Dzięki przeprowadzeniu wstępnej ekspertyzy i odwilgoceniu, okazało się, że pomimo fatalnego wyglądu, konstrukcja nośna jest na tyle dobra, że uzasadnione jest rozpoczęcie jego modernizacji.

Decyzja o ratowaniu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Świebodzice zapadła w 2011 r. Plan remontu zakładał trzy etapy prac. W 2012 r. wykonany został projekt i uzyskano niezbędne pozwolenia, po czym rozpoczęto remont kominów dymowych, wykonano wentylację wszystkich lokali, a także wymieniono stolarkę okienną. W kolejnym roku wykonano instalację deszczową oraz uporządkowano sieć kanalizacji sanitarnej. W ostatnim etapie prac, już w roku 2014, przeprowadzono docieplenie budynku.

Na prace związane z gruntownym remontem łącznie w trzech etapach wydano z budżetu Gminy 338 158 zł.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group