Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 593
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Budżet na nowy rok ustalony

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 23 grudnia 2014, 12:17
Aktualizacja: 16:18
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej żarowscy radni jednogłośnie przyjęli budżet Żarowa. Jego najważniejszym elementem są inwestycje, na które gmina Żarów w 2015 roku przeznaczy prawie 6 milionów złotych. Za każdą z nich stoją potrzeby mieszkańców.

Przyszłoroczny budżet Żarowa to ponad 40 milionów złotych po stronie wydatków i ponad 41 milionów złotych po stronie dochodów. Budżet w takim kształcie wcześniej zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Zyskał on również pozytywną opinię wszystkich stałych komisji Rady Miejskiej. Został także poparty przez Klub radnych Wspólnoty Samorządowej. - Burmistrz Leszek Michalak przedłożył projekt uchwały w Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu i otrzymał o nim pozytywną opinię, bowiem sporządzony został zgodnie z ustawą o finansach publicznych, nie przekraczając ustawowych wskaźników. Projektowane w 2015 roku zadania i inwestycje mają na względzie przede wszystkim dobro mieszkańców gminy - mówiła podczas posiedzenia Iwona Nieradka z klubu radnych Wspólnota Samorządowa.

Budżet na 2015 rok został przyjęty jednomyślnie przez wszystkich radnych.

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w głównej mierze poświęcona była omówieniu i przyjęciu Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2025 oraz uchwaleniu najważniejszego dokumentu finansowego samorządu, budżetu na 2015 rok. Wcześniej dokumenty pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Skład orzekający RIO nie wniósł żadnych uwag do przedłożonego projektu budżetu.

Sesję Rady Miejskiej zakończyły wspólne życzenia. Radni podzielili się również opłatkiem.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group