Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budżet obywatelski w Świdnicy po raz czwarty

Środa, 7 czerwca 2017, 17:34
Autor: red
Świdnica: Budżet obywatelski w Świdnicy po raz czwarty
Fot. organizatorzy
Świdniczanie kolejny raz będą mogli zdecydować na co ich zdaniem powinny zostać spożytkowane pieniądze z budżetu miasta.

W tej edycji budżetu obywatelskiego do rozdysponowania będzie 1,6 mln zł na zadania dzielnicowe. Wydłużono czas składania wniosków z propozycjami projektów inwestycyjnych – na zgłoszenia czekamy do 31 lipca br.

W ramach budżetu partycypacyjnego będzie można wnosić inicjatywy społeczne, propozycje remontowe czy też inwestycyjne. Będą one mogły być realizowane jedynie na terenach Gminy Miasto Świdnica. Te, które nie będą zgodne z kompetencjami gminy, a także te zgłaszane na terenach nienależących do miasta nie będą brane pod uwagę.

- Propozycję projektów zadań w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić grupa co najmniej 10 mieszkańców, organizacja pozarządowa, której siedziba lub siedziba oddziału znajduje się na terenie miasta lub która realizuje tu zadania publiczne na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie – dodaje Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywności Obywatelskiej.

Pula pieniędzy na realizację projektów dzielnicowych przedstawia się następująco:

- Centrum 288 000,00 zł

- Śródmieście 256 000,00 zł

- Osiedle Młodych Południe 160 000,00 zł

- Osiedle Młodych Północ 224 000,00 zł

- Osiedle Zawiszów 144 000,00 zł

- Osiedle Zarzecze 208 000,00 zł

- Dzielnica Kolonia 32 000,00 zł

- Dzielnica Południowa 96 000,00 zł

- Dzielnica Zachodnia 192 000,00 zł

Dla dzielnicy, w której odnotowana zostanie największa frekwencję przewidziano dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 30 tys. zł.

Projekty zadań inwestycyjnych w ramach budżetu obywatelskiego weryfikowane będą przez Zespół Weryfikacyjny, zgodnie z zasadami legalności, gospodarności i celowości. Będzie on pracował od sierpnia do połowy września. Ogłoszenie listy propozycji projektów inwestycyjnych, które zostaną poddane konsultacjom społecznym w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego planowane jest do 29 września br.

Głosowanie rozpocznie się 2 października i potrwa dwa tygodnie, czyli do 15 października. Odbywać się będzie ono tak jak w zeszłym roku, czyli poprzez oddanie głosu osobiście w wyznaczonych lokalach, a także w formie elektronicznej oraz korespondencyjnie. Prawo do udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Świdnicy, zameldowani na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy, którzy do dnia zakończenia głosowania ukończyli 16 rok życia.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w mieście kilkadziesiąt zadań, a wśród nich znalazły się m.in.: rewitalizacja skweru przy pl. Michała Drzymały, budowa kompleksów sportowych przy Gimnazjum nr 2 i 4, nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna pomiędzy ulicami Przemysłową i Mazowiecką czy też remonty chodników przy ul. Tadeusza Kościuszki, Henryka Pobożnego i Henryka Brodatego.

Formularz służący do zgłaszania propozycji projektów inwestycyjnych w ramach budżetu obywatelskiego oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.glosuj.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group