Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Bystrzyca pięknem zachwyca

Wtorek, 13 września 2011, 17:16
Aktualizacja: 17:19
Autor: UG Świdnica
Bystrzyca Górna: Bystrzyca pięknem zachwyca
Fot. użyczone
Sołectwo Bystrzyca Górna zdobyło II miejsce w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”. To kolejne wyróżnienie dla mieszkańców Bystrzycy Górnej, którzy w 2010 r. zdobyli III miejsce, w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich, to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, iż na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie - konkurs sprawia, iż wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

To z pewnością ogromny sukces Bystrzycy Górnej, w której od kilkunastu lat działają organizacje społeczne, aktywnie promujące nie tylko swoją miejscowość ale i gminę. W 2010 r. sołectwo startowało w kategorii „Najpiękniejsza wieś”. Spośród 46 wsi jakie wtedy wzięły udział w konkursie, miejscowość Bystrzyca Górna zdobyła III miejsce. W tym roku sołectwo postanowiło zmierzyć się w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” z projektem „Zagospodarowanie centrum wsi Bystrzyca Górna pod potrzeby turystyczno-rekreacyjne” i odniosło sukces. Ich wieloletni trud został nagrodzony i w rezultacie zdobyli II miejsce. Tego typu konkursy są wyzwaniem oraz motywacją do dalszych działań dla naszych sołectw, czego Bystrzyca Górna jest doskonałym przykładem – mówi wójt gminy.

W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu gminę Świdnica reprezentowały 2 sołectwa: Grodziszcze i Bystrzyca Górna, które walczyły o tytuły: najpiękniejsza wieś i najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group