Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 825
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Centrum dla organizacji pozarządowych gotowe i wysoko ocenione

Piątek, 2 września 2011, 14:02
Aktualizacja: 14:07
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Centrum dla organizacji pozarządowych gotowe i wysoko ocenione
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zakończyły się prace remontowe i za miesiąc do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych wprowadzą się pierwsze organizacje, a Rada Nagrody Samorząd Równych Szans przyznała Świdnicy tytuł „Samorząd Równych Szans 2011”.

- Projekt centrum został bardzo dobrze oceniony w konkursie promującym działania integrujące osoby niepełnosprawne ze środowiskiem lokalnym i aktywizujące je. Cieszymy się z tego, że wysiłek miasta jest zauważony. Tworzymy przecież miejsce, gdzie wiele świdnickich organizacji znajdzie nowoczesne i przyjazne miejsce do prowadzenia działalności. – mówi prezydent Wojciech Murdzek.

Organizatorem konkursu, który wyróżnia najlepsze praktyki jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz osób niepełnosprawnych, jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa. Wręczenie statuetki zaplanowano na 24 września w Zakopanem podczas Ogólnopolskiego Forum Integracji Społecznej.
By organizacje pozarządowe mogły zacząć przeprowadzkę na ul. Długą 33, obiekt musi przejść odbiór techniczny, uzyskać pozwolenie na użytkowanie i być wyposażony w podstawowe sprzęty. W Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych znajdują się: biura dla pracowników, doradców oraz użytkowników centrum, sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem mogąca pomieścić ponad 70 osób, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, sale szkoleniowe z zapleczem socjalnym na każdym piętrze, mogące pomieścić ok. 30 osób. W nowej siedzibie organizacje będą więc miały zapewnione miejsce do prowadzenia działalności i spotkań, a także niezbędny sprzęt, w tym komputerowy. Będą mogły skorzystać z obsługi sekretariatu, doradztwa prawnego, szkoleń. W centrum znajdzie swoje miejsce kilkadziesiąt organizacji. Warto podkreślić, że przy ul. Długiej 33 powstanie również klub młodzieżowy.

Centrum poprowadzi Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorców Dolnego Śląska. Uruchomienie i zarządzanie centrum miasto powierzyło tej instytucji na 3 lata. Do momentu przeniesienia na ul. Długą tymczasowe biuro centrum znajduje się przy ul. Franciszkańskiej 7.

Prace przy przebudowie trwały nieco ponad rok. Remont obejmował m. in. wymianę dachu, wykonanie elewacji, mediów, przebudowę i odnowienie pomieszczeń. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość zadania to 5,5 mln zł, z czego 2,6 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych. Prace prowadziła Firma Architektoniczno-Budowlana Restauracji Zabytków „ARCHITEKTON” z Głogowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group