Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Centrum Rehabilitacji otwarte

Wtorek, 23 stycznia 2024, 11:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Centrum Rehabilitacji otwarte
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Gabinety kinezoterapii, hydroterapii, fizykoterapii, masażu – to tylko część oferty Gminnego Centrum Rehabilitacji, jakie powstało przy Przychodni Samorządowej w Jaworzynie Śląskiej. W piątek, 19 stycznia w centrum odbyło się posiedzenie Rady Społecznej przychodni. Mieszkańcy będą mogli zacząć korzystać z obiektu na początku lutego.

Na realizację tej inwestycji mieszkańcy czekali od dawna.

Roboty budowlane rozpoczęły się w drugiej połowie czerwca 2022 roku i zakończyły w 2023 r. Zbudowano budynek o pow. użytkowej 259 m2, dostosowany do potrzeb usług rehabilitacyjnych. Wykonano przyłącza kanalizacyjne, sanitarne, wodociągowe, instalację grzewczą, klimatyzację. Przebudowano istniejące przyłącze gazowe do budynku Samorządowej Przychodni Zdrowia jako kolizję z budowanym budynkiem centrum rehabilitacji. Obiekt wyposażono w sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe. Koszt prac budowlanych wyniósł 3 055 130,38 zł. Zadanie współfinansowane było w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakupiono niezbędne wyposażenie budynku: meble, sprzęt elektroniczny i rehabilitacyjny, m.in. komorę hiperbaryczną, stoły i urządzenia do masażu, lampy do naświetlania, aparaty do krioterapii. Koszt zakupu wyniósł 450 tys. złotych i był dofinansowany z dotacji celowej z Rezerwy Budżetu Państwa. W centrum rehabilitacji będzie można skorzystać z takich zabiegów jak m.in. masaże, krioterapia, laseroterapia, magnetoterapia, falą uderzeniową czy prądami.

W piątek, 19 stycznia w centrum odbyło się posiedzenie Rady Społecznej przychodni. Ks. Marek Mielcarek – proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej uroczyście poświęcił obiekt. ­– To ważny dzień dla całej naszej gminy. Spełnia się marzenie o własnym centrum rehabilitacji. Obiekt jest nowoczesny, doskonale wyposażony i jestem przekonany, że pacjenci będą zadowoleni. Dzisiaj zdrowie jest wartością nadrzędna, ale, kiedy zaczyna go brakować, ważne jest, by mieć taki obiekt, w którym spokojnie możemy o to zdrowie czy poprawę kondycji zadbać – mówił burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. ­– To marzenie, o którym mówił burmistrz, było naszym wielkim marzeniem od lat. Jestem szczęśliwy, że udało się je spełnić. Oddajemy do dyspozycji mieszkańców doskonale wyposażone centrum rehabilitacji. Korzystajcie z niego – dodał przewodniczący rady miejskiej Artur Nazimek. Dyrektor obiektu Adrian Szewczyk oprowadził członków rady po pomieszczeniach, prezentując zakupiony sprzęt oraz zasady funkcjonowania placówki. – Na początku obiekt będzie działał przez 2 dni w godzinach popołudniowych. Będziemy też otwarci na sugestie pacjentów i będziemy starać się udoskonalać zasady funkcjonowania i wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom – tłumaczył Adrian Szewczyk.

Z zabiegów świadczonych przez rehabilitantki Ewelinę Oleszek i Martę Sułek pacjenci będą mogli korzystać od poniedziałku, 5 lutego. Co ważne, mieszkańcy gminy będą mogli korzystać bezpłatnie z zabiegów w ramach gminnego programu rehabilitacyjnego ze skierowaniem lekarza, a także z zabiegów komercyjnych z około 30-procentową zniżką. Szczegółowy cennik w najbliższych dniach zostanie opublikowany na stronach internetowych przychodni i urzędu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group