Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Centrum wsi w Mrowinach przejdzie metamorfozę

Środa, 17 lutego 2016, 13:19
Autor: opr.red.
Żarów: Centrum wsi w Mrowinach przejdzie metamorfozę
Fot. www.um.zarow.pl
Nowe oświetlenie, chodnik łączący ulice Wojska Polskiego i Myśliwską z centrum wsi, nowe wiaty przystankowe i witacze. Niebawem centrum wsi w Mrowinach zmieni swój wygląd. Pierwszy etap rewitalizacji tego terenu już się rozpoczął i ścieżka między ulicą Wojska Polskiego a Myśliwską w Mrowinach zyskała nowe oświetlenie.

Na kolejne etapy przebudowy tego terenu trzeba będzie poczekać jeszcze do wiosny. Wspólny projekt mieszkańców wsi z pewnością zaowocuje konkretnymi efektami. - Na tym odcinku zaprojektowaliśmy do montażu dziewięć słupów oświetleniowych, na długości około 300 metrów. Ścieżka została oświetlona i można z niej swobodnie korzystać - mówi Wojciech Wołyniak z firmy ELSTA Stanisław Wołyniak, wykonawca inwestycji.

Słupy oświetleniowe, które zostały zamontowane na ścieżce łączącej ulicę Wojska Polskiego i Myśliwską w Mrowinach to dopiero pierwsza część wspólnego projektu mieszkańców wsi. W planach, i to już niebawem, jest także wyłożenie tego odcinka nową kostką betonową. A w kolejnych etapach kolejne inwestycje, które zmienią wygląd centrum Mrowin. - Chodnik ten będzie połączony z centrum naszej wsi, gdzie w następnym etapie, kostką betonową zostanie także wyłożona zatoka autobusowa. Ale to nie wszystko, co planujemy tam zrealizować. Naszym wspólnym pomysłem jest także dalsza renowacja centrum Mrowin, a więc nowe ławki, chodniki i wiaty przystankowe - dopowiada Roman Konieczny mieszkaniec Mrowin.

Ten etap inwestycji w Mrowinach zamknął się dokładnie kwotą 51.860,40 złotych. I został sfinansowany ze środków budżetu gminy Żarów, w tym funduszu sołeckiego, który w całości wspólną decyzją mieszkańców Mrowin został przeznaczony na realizację tego przedsięwzięcia. Dodatkowe pięć tysięcy złotych do inwestycji dołożyli również mieszkańcy Mrowin, którzy byli organizatorami Turnieju Wsi w Mrowinach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group