Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Charytatywny ultra bieg

Wtorek, 2 lipca 2024, 10:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: red
Wierzbna: Charytatywny ultra bieg
Fot. UM Żarów
To grupa przyjaciół, sportowców, wolontariuszy, których połączyła realizacja wspólnych pasji. Upór, siła, wsparcie i chęć pomocy drugiemu człowiekowi nie są im obce.

W niedzielę, 30 czerwca z Wierzbnej wystartowali w V edycji charytatywnego ultra biegu po zdrowie najmłodszych, organizowanego w ramach akcji Przegoń raka dla dzieciaka. Tegoroczna akcja biegu ma nazwę „Przegonimy raka z pompą”, a jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup kardiomonitorów dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

Zanim zawodnicy stawili się na mecie, przywitaliśmy Ich z wielkim rozmachem. Burmistrz Przemysław Sikora, radna Zuzanna Szill, sołtys Wierzbnej Mariusz Bryła, przy współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie zorganizowali na boisku sportowym w Wierzbnej powitalne spotkanie. Nasze drużyny z MDP Wierzbna oraz MDP Mrowiny zaprezentowały również pokaz strażacki, podkreślając jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Zawodnicy, wśród których jest Radna Zuzanna Szill oraz poseł na Sejm RP Marcin Józefaciuk wyruszyli z Wierzbnej, a następnie można ich było zobaczyć na trasie w Bożanowie, Żarowie, Mrowinach, Łażanach i Mielęcinie. Cała trasa biegaczy to: Wierzbna przez Lubin – Gorzów Wielkopolski – Gniezno – Toruń – Łódź do Zduńskiej Woli. Przy okazji dziękujemy mieszkańcom Wierzbnej, Bożanowa, Mrowin, Łażan i Melęcina za wsparcie zawodników i równie gorące powitanie.

Szczegóły akcji można śledzić na bieżąco na Facebooku Przegoń raka dla dzieciaka. Każdy z nas może także przekazać darowiznę na wsparcie akcji: www.pomagam.pl/4mafm8

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group