Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcemy wiedzieć więcej o Katyniu

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 16 kwietnia 2010, 10:37
Aktualizacja: 10:40
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W związku z katastrofą w Świdnicy wzrosło zainteresowanie publikacjami o mordzie w Katyniu i filmem Andrzeja Wajdy.

Na witrynie księgarni Matras do wczoraj stała publikacja o Katyniu, obok znicza i flagi. Dziś pozostał sam znicz i flaga. – Mieliśmy dwa tytuły – mówi sprzedawczyni, pani Jola. – „Katyń – zbrodnia nieukarana” pod redakcją Krzysztofa Komorowskiego i „Katyń. Ocalona pamięć” Andrzeja Kunerta. Oba sprzedały się wczoraj rano. Książki są zamówione, będą dziś albo jutro. Kilka osób już pytało.

W Księgarni Empik sprzedany został album „Katyń” ze zdjęciami z filmu Wajdy, który dość długo leżał na półce. On także został ponownie zamówiony. Również w Rynku, w Empiku, są książki, bo przysłano je wczoraj w dużej ilości z magazynu we Wrocławiu. To „Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie?” oraz „Katyń. Zbrodnia i kłamstwo” Tadeusza Kisielewskiego, natomiast skończyły się płyty DVD z filmem Wajdy. – Już kilka osób pytało, więc zamówiliśmy – mówi pani Joanna, sprzedawczyni. – Teraz jest już jakiś ruch. W sobotę i w poniedziałek prawie w ogóle nie było ludzi. W poniedziałek sprzedały się wszystkie tytuły prasowe. Ludzie mówili, że kupują gazety na pamiątkę. – W tym momencie podchodzi do nas młody człowiek i pyta o „Katyń” na DVD. – Zamówiliśmy, będzie najpóźniej w ciągu czterech dni roboczych, ale proszę spytać jutro. W magazynie jest duży zapas.

Nie ma natomiast większego zainteresowania książkami o Katyniu w wypożyczalni biblioteki miejskiej, za to na oba egzemplarze DVD z filmem Wajdy w wypożyczalni multimediów są już rezerwacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group