Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chciał wręczyć 50 zł łapówki, odpowie przed sądem

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 14 stycznia 2011, 12:42
Aktualizacja: 15:35
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Andrzej N., pięćdziesięciodziewięcioletni mieszkaniec Świdnicy, chciał wczoraj przekupić policjantów z drogówki. Nie udało się. Ale funkcjonariusze zabezpieczyli proponowany im banknot pięćdziesięciozłotowy, a prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 200 zł. Andrzej N. brawurową jazdę ul. Esperantystów zakończył z portfelem o 250 zł lżejszym.

Kierowca przekroczył na terenie zabudowanym prędkość o 35 km/h w stosunku do tej dopuszczalnej. Jaki mandat powinien dostać? Według starego taryfikatora – od 200 do 300 zł. Ale że nowy taryfikator nie wszedł w życie, policjanci mają pewną dowolność i mogą ukarać przekraczającego prędkość grzywną od 20 do 500 zł. Zazwyczaj jednak sugerują się starym taryfikatorem mandatów.

Drogówka zatrzymała Andrzeja N. Gdy policjant chciał wypisać mandat, świdniczanin kilkakrotnie próbował wręczyć mu korzyść majątkową, czyli pięć dych. Funkcjonariusze w końcu pieniądze wzięli – zabezpieczyli banknot jako dowód przestępstwa.

Andrzej N. przyznał się do wszystkiego. Prokuratura nałożyła na niego dwa środki zapobiegawcze: dozór policyjny (raz w tygodniu musi meldować się na komendzie) i poręczenie majątkowe – 200 zł. Pieniądze tafią na konto sum depozytowych, oskarżony otrzyma je po zakończeniu sprawy, jeśli nie będzie utrudniał postępowania. Sprawa trafi do sądu, Andrzejowi N. grozi do 10 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group