Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chciała pomóc bratu

Czwartek, 14 grudnia 2023, 7:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Świdnica: Chciała pomóc bratu
Fot. KPP Świdnica
Oszuści cały czas aktywnie aktywnie działają, a nasz pośpiech tylko ułatwia im przestępczy proceder. 18 –letnia mieszkanka Świdnicy straciła 500 złotych metodą na tzw. BLIKA.

Do świdnickiej jednostki zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana za pomocą tej metody. 18-latka straciła 500 złotych. Schemat działania oszustwa wyglądał w następujący sposób. W nieznanych okoliczności, ktoś włamał się na konto na portalu społecznościowym jej brata. Podszywając się pod niego - za pośrednictwem komunikatora internetowego oszust przysłał wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy z uwagi na przerwę w banku i przesłanie ich za pomocą kodu BLIK. 18-latka chcąc pomóc bratu, wygenerowała kod BLIK i przekazała go przez komunikator. Oszust nie tracąc czasu, wykorzystał kod i dokonał opłaty za swoje zakupy. Ale na tym nie poprzestał, wysłał kolejną wiadomość z informacją, że kod BLIK nie doszedł i dlatego prosi o kolejny. Kobieta nie sprawdzała tych informacji i próbowała wygenerować kolejny kod BLIK zgodnie z prośbą, ale bank odrzucił już tą transakcję.

Wieczorem do 18-latki zadzwonił jej brat i przekazał informację, że ktoś włamał się na jego konto na portalu społecznościowym, ale niestety było już za późno, bo 18-latka straciła pieniądze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group