Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chciała zainwestować, a została oszukana

Środa, 3 sierpnia 2022, 7:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: red
Świdnica: Chciała zainwestować, a została oszukana
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosiła się 62–latka, która padła ofiarą oszustów. Kobieta przeglądając wirtualne strony zauważyła reklamę dotyczącą platformy inwestycyjnej na której można sporo zrobić. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niej rzekomy konsultant, za namową którego kobieta zainstalowała program do zdalnego kierowania urządzeniem. W efekcie oszuści zaciągnęli na nią 2 kredyty, a 62–latka straciła spore pieniądze.

Do świdnickich policjantów zgłosiła 62– letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana. Jak wynikało z jej relacji na jednej z wirtualnych stron internetowych znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji na platformie inwestycyjnej i tym samym szybkiego zarobku. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu oraz swoje dane. Po jakimś czasie zadzwonił do niej mężczyzna i poinformował ją, że ma już do odebrania pieniądze, bo samym zgłoszeniem już udało jej się zarobić.

Mężczyzna wyjaśnił, że w celu odebrania pieniędzy i obsługi platformy inwestycyjnej niezbędna jest specjalna aplikacja, którą 62-latka koniecznie musi zainstalować na swoim telefonie.

Nieświadoma oszustwa kobieta zgodziła się i zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie, umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na jej telefonie i na jej koncie.

Oszuści nie próżnowali i w bardzo szybkim czasie w imieniu 62-latki sprawdzili jej zdolność kredytową i zaciągnęli w sumie 2 kredyty z których gotówka w kwocie 70 tysięcy złotych znalazła się na koncie 62-latki. Wówczas zaczęli wypłacać pieniądze, a nieświadoma oszustwa 62-latka potwierdzała przelewy zgodnie z instrukcjami mężczyzny.

Po kilkunastu transakcjach, kobieta otrzymała sms z banku, z informacją, że bank wykrył podejrzane operacje i dokonał blokady konta pokrzywdzonej. Wówczas 62-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i straciła sporo pieniędzy

Łącznie kobieta straciła 33 tysiące złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group