Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Chodniki jak nowe

Poniedziałek, 18 maja 2020, 7:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Gmina Żarów: Chodniki jak nowe
Fot. UM Żarów
Remonty chodników na terenach wiejskich.

Kontynuowane są prace przy remoncie chodników na terenach wiejskich. Prace zakończyły się już w Zastrużu, a niebawem nowy chodnik powstanie także przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach.

Inwestycje realizowane są w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa chodników przy drogach gminnych”. Prace obejmować będą także swoim zakresem wykonanie wpustów ulicznych wraz z dopływem i odpływem oraz montaż nowych krawężników i obrzeży betonowych we wskazanych miejscach.
- Podpisaliśmy umowy na przebudowę kolejnych chodników na terenach wiejskich. Do dyspozycji mieszkańców oddany został już chodnik w Zastrużu, wyremontowany na odcinku od szkoły w kierunku Pyszczyna. Niebawem rozpoczną się prace przy remoncie chodnika w Mrowinach, a w następnej kolejności czeka jeszcze przebudowa starego chodnika przy ul. Świdnickiej w Wierzbnej – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W Zastrużu powstał chodnik o długości 107 metrów bieżących. W Mrowinach natomiast, gdzie niebawem rozpoczną się prace, do użytku mieszkańców oddany zostanie nowy ciąg pieszy o długości 252 metrów bieżących. Remonty chodników finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz ze środków funduszu sołeckiego. Chodniki powstają w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group