Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Chronią przed słońcem

Sobota, 19 sierpnia 2023, 9:45
Aktualizacja: 11:46
Autor: red
Pszenno: Chronią przed słońcem
Fot. Gmina Świdnica
Specjalne żagle, którymi można zasłonić obszar przeznaczony do zabaw dla dzieci zostały zamontowane w patio Żłobka Gminnego i Przedszkola „Bajkowa Dolinka w Pszennie. Żagiel dostarcza cienia, który zapewnia chłodniejsze miejsce dla dzieci, umożliwiając im bezpieczne i komfortowe zabawy na świeżym powietrzu. Tym maluszki mogą swobodnie bawić się, nie martwiąc się o nadmierną ekspozycję na słońce.

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczną XII edycję "Dnia Pustej Klasy" przy wsparciu Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie zrealizowało po raz 10-ty. W tym roku po raz pierwszy w akcji brały udział najstarsze grupy Żłobka Gminnego w Pszennie, które w ramach ścisłej współpracy zostały zaangażowane do tego przedsięwzięcia. Celem tych działań jest przeprowadzanie takich aktywności, aby mogły się one odbyć na świeżym powietrzu, a nie w ścianach sal przedszkolnych. Pogoda dopisała i już od godzin porannych mogliśmy obserwować przygotowujące się do zajęć Panie, zarówno na bogato wyposażonych patio jak i przy przedszkolnej łące. Zaraz po śniadaniu dołączyły do nich dzieci, które wróciły do sali dopiero przed obiadem.

Dla dzieci młodszych Panie przygotowały wiele atrakcji na osłoniętym od słońca patio, gdzie oprócz zabaw plastycznych, ruchowych czy kreatywnych, dzieci miały okazję pielęgnować uprawę ogródków warzywnych, które same zasadziły. Dzieci starsze w ramach swoich zajęć malowały na dużych brystolach z wykorzystaniem pasteli i materiału przyrodniczego, bawiły się z gumą animacyjną, nie obyło się bez wyścigów rzędów oraz podchodów, tropienia i rozpoznawania gatunków zwierząt leśnych, łowienia ryb, malowania na folii stretch, ozdabiania balonów czy sportowych gier i zabaw zespołowych. Dzieciom bardzo spodobała się idea „Dania Pustej Klasy” przez co wszyscy bardzo chętnie i aktywnie brali udział w proponowanych aktywnościach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group